Dvousložková strukturální lepidla 3M

Obrázky pro kategorie Dvousložková strukturální lepidla 3M

Široké portfolio dvousložkových strukturálních lepidel zahrnuje různá chemická složení, metody vytvrzování, otevřené doby a vlastnosti konečného spoje, včetně lepidel s nízkým zápachem a nehořlavých verzí pro splnění specifických regulačních a bezpečnostních předpisů. Většina dvousložkových strukturálních lepidel je k dispozici v praktických směšovacích kartuších pro malé aplikace i ve velkoobjemových nádobách pro velké projekty.

Dle chemické báze rozlišujeme následující typy strukturálních lepidel:

  • Epoxidová lepidla se pohybují v rozmezí od tvrdých přes pružná až po vyztužená s vyšší odolností proti únavě materiálu. Obvykle mají největší pevnost i celkovou výkonnost. Poskytují nejlepší odolnost vůči vysokým teplotám, rozpouštědlům a povětrnostním podmínkám. Pro dosažení maximální pevnosti spoje obvykle epoxidová lepidla vyžadují čisté a obroušené povrchy.
  • Akrylová lepidla zajišťují vynikající pevnost a trvanlivost spoje, ačkoliv o něco nižší než epoxidová lepidla. Mezi jejich výhody patří vyšší rychlost vytvrzování, vyšší tolerance k mastným nebo nepřipraveným lepeným povrchům a schopnost lepit širokou škálu materiálů včetně řady plastů. Nová generace těchto lepidel (8405NS, 8410NS, 8805NS a 8810NS) je stabilní při pokojové teplotě a má dlouho skladovatelnost (18 měsíců), řada 88XX se vyznačuje slabším zápachem než běžná akrylová lepidla.
  • Polyuretanová lepidla jsou po vytvrzení relativně pružná, obvykle se vyznačují vynikající rázuvzdorností a dobrou přilnavostí k většině plastů. Mají dobrou přilnavost k betonu, dřevu a pryži, ale menší odolnost vůči rozpouštědlům a vysokým teplotám. Před vytvrzením jsou složky lepidel citlivé na vlhkost.
1 produktů

Projekt

ZAVEDENÍ INOVATIVNÍHO ROTAČNÍHO ŘEZACÍHO STROJE DO VÝROBNÍHO PROCESU VE FIRMĚ G3 S.R.O.

je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je zavedení nového výrobního procesu a výroby vlastních inovovaných produktů na nově pořízených technologiích v cyklu zahrnujícím všechny operace při vytváření hlavní produkce společnosti.

EVROPSKÁ UNIE

Evropský fond pro regionální rozvoj

OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Projekt

PODNIKOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ G3

je spolufinancován Evropskou unií.

Vzdělávání zaměstnanců společnosti G3 s.r.o.

EVROPSKÁ UNIE

Evropský fond pro regionální rozvoj

Operační program Zaměstnanost

Abychom vás příště poznali a zjistili, co se vám u nás líbí, používáme cookies. Návštěvou tohoto webu souhlasíte se zásadami jejich používání. Více informací
Nahoru