Dvousložková strukturální lepidla 3M

Obrázky pro kategorie Dvousložková strukturální lepidla 3M

Široké portfolio dvousložkových strukturálních lepidel zahrnuje různá chemická složení, metody vytvrzování, otevřené doby a vlastnosti konečného spoje, včetně lepidel s nízkým zápachem a nehořlavých verzí pro splnění specifických regulačních a bezpečnostních předpisů. Většina dvousložkových strukturálních lepidel je k dispozici v praktických směšovacích kartuších pro malé aplikace i ve velkoobjemových nádobách pro velké projekty.

Dle chemické báze rozlišujeme následující typy strukturálních lepidel:

  • Epoxidová lepidla se pohybují v rozmezí od tvrdých přes pružná až po vyztužená s vyšší odolností proti únavě materiálu. Obvykle mají největší pevnost i celkovou výkonnost. Poskytují nejlepší odolnost vůči vysokým teplotám, rozpouštědlům a povětrnostním podmínkám. Pro dosažení maximální pevnosti spoje obvykle epoxidová lepidla vyžadují čisté a obroušené povrchy.
  • Akrylová lepidla zajišťují vynikající pevnost a trvanlivost spoje, ačkoliv o něco nižší než epoxidová lepidla. Mezi jejich výhody patří vyšší rychlost vytvrzování, vyšší tolerance k mastným nebo nepřipraveným lepeným povrchům a schopnost lepit širokou škálu materiálů včetně řady plastů. Nová generace těchto lepidel (8405NS, 8410NS, 8805NS a 8810NS) je stabilní při pokojové teplotě a má dlouho skladovatelnost (18 měsíců), řada 88XX se vyznačuje slabším zápachem než běžná akrylová lepidla.
  • Polyuretanová lepidla jsou po vytvrzení relativně pružná, obvykle se vyznačují vynikající rázuvzdorností a dobrou přilnavostí k většině plastů. Mají dobrou přilnavost k betonu, dřevu a pryži, ale menší odolnost vůči rozpouštědlům a vysokým teplotám. Před vytvrzením jsou složky lepidel citlivé na vlhkost.
23 produktů

Projekt

ZAVEDENÍ INOVATIVNÍHO ROTAČNÍHO ŘEZACÍHO STROJE DO VÝROBNÍHO PROCESU VE FIRMĚ G3 S.R.O.

je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je zavedení nového výrobního procesu a výroby vlastních inovovaných produktů na nově pořízených technologiích v cyklu zahrnujícím všechny operace při vytváření hlavní produkce společnosti.

EVROPSKÁ UNIE

Evropský fond pro regionální rozvoj

OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Projekt

PODNIKOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ G3

je spolufinancován Evropskou unií.

Vzdělávání zaměstnanců společnosti G3 s.r.o.

EVROPSKÁ UNIE

Evropský fond pro regionální rozvoj

Operační program Zaměstnanost

Abychom vás příště poznali a zjistili, co se vám u nás líbí, používáme cookies. Návštěvou tohoto webu souhlasíte se zásadami jejich používání. Více informací
Nahoru