3M VHB 4912F Oboustranná akrylová lepicí páska 25mm

Bílá akrylová VHB páska pro extrémní zatížení

Lepidlo Akrylové
Barva Bílá
Nosič Akrylátová pěna
Teplota (°C) 200
Teplota dlouhodobá (°C) 150
Exteriér Ano
Šířka (mm) 25
Tloušťka (mm) 2
Katalogové číslo
Šířka (mm)
Délka (m)
Dostupnost
Cena bez DPH
Cena vč. DPH
Množství
Katalogové číslo
4912F.0025
Šířka (mm)
25
Délka (m)
17
Dostupnost
Běžně skladem
Cena bez DPH
2 610 Kč
Cena vč. DPH
3 158 Kč

Popis produktu

Páska VHB 4912F má nosnou vrstvu z bílé akrylové pěny s uzavřenou buněčnou strukturou. Je velmi tuhá, s vysokou pevností ve smyku a výbornou odolností proti změkčovadlům. Díky tloušťce 2 mm dokáže vyrovnávat velké nerovnosti lepených povrchů a rozdílné teplotní dilatace. Krycí vrstvu pásky tvoří červený film.

Díky vysoké teplotní odolnosti lze pásku použít i v exteriérových aplikacích. Výborně odolává UV záření a rozpouštědlům.

Pásku lze aplikovat na povrchy s vysokou povrchovou energií (hliník, nerezová ocel, galvanizovaná ocel, kompozity, akryláty, polykarbonáty, ABS a další).

Aby bylo dosaženo optimální adheze, spojované povrchy musí být čisté, suché a vyrovnané. Na toto čištění povrchu lze použít například směs izopropylalkoholu a vody. Tento produkt máme rovněž v nabídce. Ideální rozsah teplot pro aplikaci je 21°C až 40°C. Nedoporučuje se počáteční aplikace pásky na povrchy s teplotami pod 10°C, protože lepidlo bude příliš tuhé, aby mohlo dobře přilnout.

Po aplikaci pevnost spoje poroste, protože lepidlo vtéká do mikronerovností lepeného povrchu. Při pokojové teplotě bude dosaženo přibližně 50% konečné pevnosti spoje po 20 minutách, 90% po 24 hodinách a 100% po 72 hodinách. Tento proces je rychlejší při vyšších teplotách a pomalejší při nižších teplotách.

Abychom vás příště poznali a zjistili, co se vám u nás líbí, používáme cookies. Návštěvou tohoto webu souhlasíte se zásadami jejich používání. Více informací
Nahoru