3M VHB 4912F Oboustranná akrylová lepicí páska

Bílá akrylová VHB páska pro extrémní zatížení

Tloušťka (mm) 2,000
Lepidlo Akrylové
Barva Bílá
Nosič Akrylátová pěna
Teplota (°C) 200
Teplota dlouhodobá (°C) 150
Exteriér Ano
Šířka (mm) 25
Katalogové číslo
Šířka (mm)
Délka (m)
Dostupnost
Cena bez DPH
Cena vč. DPH
Množství
Katalogové číslo
4912F.0025
Šířka (mm)
25
Délka (m)
17
Dostupnost
Běžně skladem
Cena bez DPH
1 940 Kč
Cena vč. DPH
2 347 Kč

Popis produktu

Páska VHB 4912F má nosnou vrstvu z bílé akrylové pěny s uzavřenou buněčnou strukturou. Je velmi tuhá, s vysokou pevností ve smyku a výbornou odolností proti změkčovadlům. Díky tloušťce 2 mm dokáže vyrovnávat velké nerovnosti lepených povrchů a rozdílné teplotní dilatace. Krycí vrstvu pásky tvoří červený film.

Díky vysoké teplotní odolnosti lze pásku použít i v exteriérových aplikacích. Výborně odolává UV záření a rozpouštědlům.

Pásku lze aplikovat na povrchy s vysokou povrchovou energií (hliník, nerezová ocel, galvanizovaná ocel, kompozity, akryláty, polykarbonáty, ABS a další).

Aby bylo dosaženo optimální adheze, spojované povrchy musí být čisté, suché a vyrovnané. Na toto čištění povrchu lze použít například směs izopropylalkoholu a vody. Tento produkt máme rovněž v nabídce. Ideální rozsah teplot pro aplikaci je 21°C až 40°C. Nedoporučuje se počáteční aplikace pásky na povrchy s teplotami pod 10°C, protože lepidlo bude příliš tuhé, aby mohlo dobře přilnout.

Po aplikaci pevnost spoje poroste, protože lepidlo vtéká do mikronerovností lepeného povrchu. Při pokojové teplotě bude dosaženo přibližně 50% konečné pevnosti spoje po 20 minutách, 90% po 24 hodinách a 100% po 72 hodinách. Tento proces je rychlejší při vyšších teplotách a pomalejší při nižších teplotách.

Abychom vás příště poznali a zjistili, co se vám u nás líbí, používáme cookies. Návštěvou tohoto webu souhlasíte se zásadami jejich používání. Více informací
Nahoru